Lidé

antonin cb (3)

Pino Cacucci

Italský prozaik, překladatel, filmový scenárista a dramatik. Upozornil na sebe v devadesátých letech. Ve svých dílech se mj. výrazně inspiruje Latinskou Amerikou. V letech 1992 a 1997 získal jako jediný dvakrát cenu Pluma de Plata Mexicana za nejlepší zahraniční reportáž o Mexiku, kde též pobýval. Překládá ze španělštiny a je držitelem mnoha ocenění. Jeho hrdinky jsou často ženy, např. velké ženské osobnosti Mexika – Frida, Tina, Nahui. Téma mexické malířky Fridy Kahlo původně zpracoval na zakázku jako divadelní hru čtyř postav (Frida, Diego, Trockij, Christina). Knižní podoba monologu ¡VIVA LA VIDA! vyšla roku 2010 v Miláně.

lišta 5

                                                       

antonin cb (2)

lista 3 cb

 

   Jana Montorio Doležalová

Žije v Itálii. Vystudovala Pdf MU v Brně a doktorské studium na FF UP v Olomouci. Věnuje se svému oboru, tlumočí a překládá zejména prózu a drama z anglického, francouzského a italského jazyka do češtiny. Sama je také autorkou několika textů.

 

 

 

 

 

 

Aleš Bergman cb

Aleš Bergman

Byl spjat s proslulým amatérským divadlem poezie Nepojízdná housenka. Jako dramaturg spolupracoval s Ha-divadlem. Má za sebou několik režií  v Divadle bratří Mrštíků (Městském divadle Brno) od r. 1990, včetně Romance pro křídlovku (2005) s Evou Ventrubovou v hlavní roli. Téměř tři roky režíroval v angažmá v Městském divadle ve Zlíně. Další režie uskutečnil v divadelním studiu Marta, Divadle ABC, košické Scéně Jorik. Od r. 2002 je pedagogem herectví na několika hereckých školách v republice, především na JAMU, kde vede jeden z ateliérů herectví.

 

lista 2

 

 

pavlaPavla Kamanová

 

Vystudovala SPŠ keramickou v Bechyni, poté bratislavskou VŠMU, obor bábkarská scénografia a technológia. Nyní studuje DAMU, obor scénografie KALD. Spolupracuje s režisérem Štěpánem Páclem.

6

 

 

antonin cb (1)lista 2Antonín Krištof

V letech 1963 – 1965 a 1968 – 1975 spolupracoval s Divadlem Pantomim Brno jako herec a zvukař. Od r. 1981 zvučí souboru neslyšících „Pantomima S. I.“

 

 

 

 

 

 

jaa

 Kateřina Uhrová

Studentka divadelního manažerství JAMU. Od útlého věku se věnuje divadlu. Momentálně je členkou scénického divadla Mimi Fortunae.
Jako produkční spolupracuje s brněnskými herci na jejich osobní prezentaci (vytváření webových stránek, produkční spolupráce na divadelních projektech a jiné). Podílí se na produkci festivalů, divadelních představeních a mezinárodních konferencí.
kelimek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat